Knížka je již vyprodána.

KRÁSA

Krása je první déšť, když ho prosvítí slunce. Ukáže se duha. Je červená, žlutá, zelená, třpytivá. Můžu ji mít   v sobě, ano, ale nemůžu ji chytit do rukou. V každém člověku je ukrytá duha. V někom září třpytivými barvami, někdo v sobě nosí barvy jiné. Proč? V hodných lidech je krásná barevná duha jako motýl, který z duhy přiletí lehce na květinku, lísteček, člověka a ty zazáří krásou.

Krásná je obloha v noci. Na nebi svítí hvězdy a měsíc a ten svojí krásou uspává maličkého človíčka, broučka, celou přírodu. Všechno schová tma pod černý závoj a jenom černá krása jede na svém černém koni a vypravuje krásné sny hodným lidem. Tichounce spinkají hodní človíčkové a až ráno sluníčko zvedne svojí ruku, pohladí po hlavičce sedmikrásku, ta se vykoupe v ranní rose a objeví se zase krása. Rád chodím v ranní rose, dívám se po očku na mušky, včelky a květinky jak se probouzejí. Někdy je sluníčko schované v bílé peřince z mlhy a nemůže se probudit. Vidím, jak ráno mlha svítí a září. Vidím, jak v mlze mizí a zase se objevují motýli. Přeji si, aby každý člověk takovou krásu viděl. Často zapomínám na svět a je mi krásně.

Krása je tajuplná, jemná, citlivá, půvabná, něžná, vážná a temná. Bývá schovaná v poupátku květinky, krása je schovaná i v tvém srdíčku , Denisko a maminko. Krása je schovaná v očích zvířátek i v tvých očích tatínku, Leonko a Miluško. Krása je schovaná v úsměvech lidí, které mám tak rád, milí moji přátelé. I v mém srdíčku je krása schovaná. Vidíš ji ČLOVĚČE ? Nepřehlížej mne, jsem také krásný!

Krása je temná mlha pocitu, který se ukazuje jako laskavost, pravda a upřímnost. Krása přichází jako barevný muž, který svým dotykem oslovil hvězdu a měsíc a přál si, aby i další muži viděli barevného ptáka, třpytivá zvířátka, zelené stromy a trávu a už nikdy nechtěli válku. Ten muž nasedl do zelené lodi a rozdával krásu. Žluté a modré sluneční paprsky rozsvítily krásu a rozezněly zvony.

Krása je teplo, když mne pohladí hodný člověk. Ucítím to teplo a svým úsměvem rozdávám teplo a krásu i já. Pohladím malou pomněnku, pomalu k ní položím hrst barevných kapek z oblohy. Stane se zázrak. Objeví se zlatý pták. Dává mi slova a cit do úst a já umím každému říci: "Podívej se, člověče, jak je svět krásný! Hledej krásu, jako ji hledám já."